Bestyrelsen

Organisering

Nordisk Netværk består af repræsentanter for de nordiske lande. Herunder ses diagram over organiseringen.

Styregruppe

Styregruppe - kontaktoplysninger

Dansk flag

Merete Stubkjær Christensen
Ledende overlæge, phd

Regionshospitalet Hammel Neurocenter
Voldbyvej 15
8450 Hammel

Tlf: +45 78419001

Email:
Merete.stubkjaer.christensen@midt.rm.dk

Dansk flag

Hanne Munk
Ledende terapeut

Klinikledelsen v/Klinik for Højt Specialiseret Neurorehabilitering

Rigshospitalet – udefunktion på Hvidovre Hospital
Kettegard Allé 30
DK-2650 Hvidovre

Tlf: +45 38622860

Email: Hanne.munk@regionh.dk

Christina Brogårdh

Professor of Physiotherapy, RPT, PhD

Head, Department of Health Sciences
Lund University
PO Box 157/Baravägen 3
SE-221 00 Lund, Sweden

Department of Neurology and Rehabilitation Medicine
Skåne University Hospital
Lund, Sweden

Phone: +46 46 222 18 92

Email: christina.brogardh@med.lu.se

Catharina Deboussard

MD, PhD, Överläkare, Neuroläkare

Rehabiliteringsmedicinska Universitetskliniken Stockholm
Danderyds sjukhus
Hus 39 plan 3
182 88 Stockholm

Tel: +46 08-12356312

Email: catharina.nygren-deboussard@ds.se

Frank Becker

PhD, klinikkoverlege, førsteamanuensis

Universitetet i Oslo
Sunnaas Sykehus
1450 Nesoddtangen
Norge

Tlf: +47 95144638

Email: Frank.becker@sunnaas.no

Eike Wehling

Psykologspecialist

Avdeling for fysikalsk medisin og rehabilitering
Haukeland universitetssjukehus
Helse Bergen HF

Tlf: +47 55918410

Email: Eike.wehling@uib.no

Kontakt webredaktør

Vedrørende websiden kan webredaktør Jane J. Larsen kontaktes

Email: jane.jin.larsen@regionh.dk

Klinik for Højt Specialiseret Neurorehabilitering / Traumatisk Hjerneskade

Rigshospitalet Neurocentret
Udefunktion på Hvidovre Hospital
Kettegaard Alle 30
2650 Hvidovre

 

 

Copyright © All Rights Reserved Nordic Network NeuroRehab